Anasayfa > Basın Merkezi > 2015 > Temmuz > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (7/2015)

UNICEF Genel Direktörü Anthony Lake'in çatışmalardaki çocuklara yönelik şiddet hakkındaki açıklaması

NEW YORK, 24 Temmuz 2015– “Bugün dünyada milyonlarca çocuk; yetişkinlerin çıkardığı savaşların ortasında kalıyor, kasıtlı olarak öldürülüyor, yaralanıyor, tecavüze uğruyor ve kaçırılıyor. Okulları ve evleri yıkılıyor. Çocuklar gıda, su ve sağlık hizmetlerinden mahrum bırakılıyor. On binlerce çocuk, askeri kuvvetlere ve silahlı gruplara katılmaya zorlanıyor.” 
devamı

UNICEF'in 'U-Report' sosyal platformu 1 milyon aktif kullanıcıya ulaştı

NEW YORK, 16 Temmuz 2015 – UNICEF’in gelişmekte olan ülkelerde yaşayan gençlerin sesini ve görüşlerini daha güçlü biçimde yansıtan metin-mesaj temelli büyük yeniliği 'U-Report' 1 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. 
devamı

Suriyeli çocuklar için okula ulaşmak bir sorun olmamalı

ŞANLIURFA, Türkiye, Temmuz 2015 – “Okul servisimizden çok memnunum. Artık okula gitmek için endişelenmiyorum.” diyor 6 yaşındaki Halepli Kamal. Ailesi ile birlikte Şanlıurfa’da yaşayan Kamal, “Büyüdüğüm zaman pilot olmak istiyorum, çünkü uçmak çok güzel” diye ekliyor.
devamı

Türkiye'deki Suriyeli Çocukların Desteklenmesi

Ankara, 3 Temmuz 2015 – Almanya Hükümeti, Türkiye’deki Suriyeli çocukların eğitimlerini desteklemek amacıyla UNICEF’e 2 milyon Euro bağışta bulundu.
devamı

Save the Children ve UNICEF: Suriye Krizinin Yol Açtığı Çocuk İşçiliği Sorunu İle Mücadele İçin Acilen Harekete Geçilmesi Gerekiyor

AMMAN, 2 Temmuz 2015- Save the Children ve UNICEF tarafından yayınlanan son rapor, Suriye'de yaşanan çatışmalar ve insani kriz nedeniyle işçi olarak çalıştırılarak istismar edilen çocuk sayısının her geçen gün arttığını ve çocuk işçiliğiyle mücadelenin zorlaştığını ortaya koyuyor.
devamı