Anasayfa > Basın Merkezi > 2015 > Şubat > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (2/2015)

5 soruda "Ayda 25 TL ile Bir Çocuk Okul Öncesi Eğitimde Bağış kampanyası"

#UNICEFSöz yarışmasında en çok beğeniyi alan, Funda Kocabıyık, T.C. MEB, Temel Eğitim Genel Müdürü ile röportaj.
devamı

Giderek acımasızlaşan ve yoğunlaşan çatışmalar çocukların silah altına alınma riskini artırıyor

NEW YORK, 12 Şubat 2015 – UNICEF ile BM Çocuklar ve Silahlı Çatışma Özel Temsilcisi, Çocuk Asker Kullanılmasına Karşı Mücadele Uluslararası Günü dolayısıyla bugün yaptıkları açıklamada, dünyada çatışmalar daha acımasız, yoğun ve yaygın hale gelirken, çocukların,  silahlı gruplar tarafından silah altına alınıp çatışmalarda kullanılma tehdidiyle daha fazla karşılaştıklarına işaret etti. 
devamı

Çocuk Dostu bir Mamak için yapılan araştırmanın sonuçları masaya yatırıldı

ANKARA, Türkiye, Şubat 2015 – “Bence okullardaki yetersizliklerin ve sorunların giderilmesi birinci öncelik. Çocuk parklarının azlığı ve çocukların sokakta oynamak zorunda olması da beni üzüyor” diyor 12 yaşındaki Hazal yaşadığı kentteki sorunları sıralarken. Çözüm önerileri olarak; çocuk hakları ve çocuk dostu şehirler konusunda ilçesinde farkındalık yaratılması ve ailelerin bu konularda eğitilmesini sıralıyor.
devamı

UNICEF ve David Beckham tüm dünyada tehlike altındaki çocuklara yönelik yeni bir fon olarak '7'yi başlatıyor


Büyük şöhret UNICEF İyi Niyet Elçisi olarak 10’uncu yılında çocukları en başta gözetecek yeni bir hamleye imzasını atıyor devamı

Kamu Denetçiliği Kurumu sonuçları medyaya sunarken UNICEF çocukların adalete erişiminin güçlendirilmesi çağrısında bulundu

Ankara, 4 Şubat 2015 – Kamu Denetçiliği Kurumu ile UNICEF’in birlikte hazırladıkları “KDK Çocuk” web sitesi çocuklara haklarını korumalarında, haklarını ihlal ettiğini düşündükleri idari organlara ya da mercilere (okul, hastane, aile hekimliği, valilik ve kaymakamlık, yurt, karakol, belediye vb.) karşı şikâyette bulunmalarında yardımcı olmaktadır. 
devamı