Anasayfa > Basın Merkezi > 2013 > Şubat > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (2/2013)

Yerel düzeyde liderlik çalışmaları

Ankara, 28 Şubat 2013 Gençlerin bilgi, kapasite ve liderlik vizyonlarını geliştirmek; gençler arasında ortaklıklar geliştirmek ve gençlerin kendi yerellerinde lider olmalarını kolaylaştırmak amacıyla kurulan Uluslararası Genç

Liderler Akademisi (UGLA) yereldeki çalışmaları değerlendirmek ve önümüzdeki döneme dair planlamalar yapmak üzere 28 Şubat - 3 Mart 2013 tarihlerinde İstanbul'da koordinasyon toplantısı düzenliyor.

devamı

UNICEF Ortadoğu Ve Kuzey Afrika Bölge Direktörü Maria Calivis'in Suriye İle İlgili Açıklaması

AMMAN, 26 Şubat 2013 - UNICEF 18 ve 22 Şubatta Halep'te yerleşim yerlerini vuran füze saldırılarının en az 70 çocuğun ölümüne yol açmasından dehşete düşmüştür.UNICEF bu saldırıları şiddetle kınamakta ve bir kez daha bütün tarafları sivillerin ve özellikle çocukların çatışmadan daima korunmaları gerektiğini hatırlatmaktadır.
devamı

UNICEF yoğunlaşan çatışmalar ve fon açığına rağmen, Suriyeli çocuk ve ailelere yönelik acil durum yardımlarını artırıyor

CENEVRE/ŞAM, 19 Şubat 2013: Şiddetin giderek yoğunlaşmasına ve önemli fon açıklarına rağmen UNICEF Suriye'ye yönelik insani yardımlarını artırmaktadır. Bu çabalarda hedef, şu anda 4 milyondan fazla olan ve sayıları giderek artan, yardıma muhtaç insanlardır.

devamı

UNICEF çatışmalar nedeniyle Suriye'de su, hijyen ve sanitasyonda ciddi aksamalar olduğunu belirtti

ŞAM/AMMAN, 8 Şubat 2013 UNICEF tarafından bugün yapılan açıklamaya göre Suriyeli çocuklar neredeyse iki yıldır devam eden çatışmalar sonucunda hizmetlerdeki ciddi aksamalar, su ve sanitasyon sistemlerinin gördüğü hasar ve temel hijyen gerekliliklerinin yerine getirilmemesi nedeniyle giderek artan hastalık riskine maruz durumdadır.

devamı

UNICEF engelli çocuklar için kapsayıcı eğitime destek çağrısında bulundu

NEW YORK, 6 Şubat 2013 UNICEF tarafından bugün yapılan açıklamaya göre, kapsayıcı eğitim alanında ileriye yönelik politikalar Orta ve Doğu Avrupa ile Orta Asya'daki engelli çocukların yaşamlarında olumlu değişiklikleri de beraberinde getirmiştir.
devamı

Kadın Sünneti tehdidi altındaki kızların sayısı azalıyor

Uygulama gerilerken UNFPA ve UNICEF çabalara hız verilmesi çağrısında bulundu

NEW YORK, 6 Şubat 2013 Kadın Sünnetine Karşı Sıfır Tolerans Günü dolayısıyla Birleşmiş Milletler tarafından açıklanan yeni verilere göre yaşamı tehdit edici bir uygulama olarak Kadın Sünneti tehdidi altında olan kız sayısı azalmıştır.

devamı

UNICEF Suriye'de 10 milyon kişi için su arıtma malzemesi sağlıyor

AMMAN, 4 Şubat 2013 UNICEF, Suriye'de 10 milyondan fazla kişi için, ki bu nüfusun yarıya yakını demektir, güvenli su kaynaklarını korumak amacıyla büyük çaplı bir çalışma başlattığını açıkladı. 80 ton sodyum hipoklorit su klorlama maddesi taşıyan ilk dört tır Pazar günü Suriye'nin Humus, Halep, Hama ve İdlip kentlerine gitmek üzere Ürdün sınırını geçti. Önümüzdeki haftalarda, UNICEF Suriye'nin 14 şehrine 1,000 ton klor ulaştıracaktır.
devamı

BM misyonunun ardından UNICEF, Suriye'nin Humus kentinde 210,000 çocuğun acil insani yardıma ihtiyacı olduğunu belirtti

CENEVRE/AMMAN, 1 ŞUBAT 2013 - Suriye'nin batısındaki Humus kentine düzenlenen, UNICEF'in de yer aldığı, Birleşmiş Milletler ortak misyonu, yarısını çocukların oluşturduğu, acil insani yardıma muhtaç 420,000 kişiyle karşılaştı. Çalışmalarını tamamlayan 1 aylık misyon, kentte aralarında evlerinden ayrılan 635,000 kişi, geri dönenler, başkalarına evlerini açanların da olduğu 700,000 kişinin devam eden çatışmalardan ağır bir şekilde etkilendiğini ortaya koydu.

devamı