Anasayfa > Basın Merkezi > 2011 > Şubat > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (2/2011)

UNICEF Basın Açıklaması: Dünya Çocuklarının Durumu Raporu 2011 - Ergenlere yatırım yapmak yoksulluk ve eşitsizlik döngülerini kırabilir

NEW YORK - UNICEF'in 'Ergenlik: Bir Fırsat Yaşı' başlıklı Dünya Çocuklarının Durumu 2011 raporuna göre, dünyanın yaşları 10-19 arasında değişen 1,2 milyar ergenine şimdi yatırım yapmak, sabitleşmiş yoksulluk ve eşitsizlik döngülerini kırabilir.
devamı

Roman Çocuklar için Eğitimde Yeni bir Yol Haritası Çiziliyor

Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğü tarafından Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun önderliğinde düzenlenen "Risk Altındaki Çocukların Kaliteli Eğitime Erişimleri - Roman Çocuklar ve Eğitim Çalıştayı" 18-19 Şubat tarihleri arasında İstanbul'da eğitimcileri ve STKları biraraya getirdi.
devamı

Türkiye'de Resmi Müzelerde bir ilk: ilk Çocuk Müze Odası Kars'ta Açıldı!

Türkiye'deki tüm resmi müzelerde açılması hedeflenen Çocuk Müze Odaları'nın ilki 17 Ocak 2011 tarihinde Kars'ta kapılarını çocuklara açtı!

devamı

1 Eylül- 30 Kasım 2011 tarihleri arasında istanbul'un Yıldızları Çocuklar için parlıyor

Stars of İstanbul, UNICEF Türkiye yararına düzenlenen Türkiye'nin en büyük çok amaçlı açıkhava sanat etkinliği olup, çocuklara parlak bir gelecek sağlamanın yanında birçok amaca hizmet eden bir sosyal sorumluluk projesidir.

devamı

Çocuklar için Adalet Proje Dokümanı

Çocuklar için Adalet Proje Dokümanı
devamı